Niels Nielen wordt volgend seizoen de assistent-trainer van hoofdtrainer Ruud Jenneskens bij Volharding. De 42-Venraynaar, die met zijn UEFA B-diploma op zak teams tot en met de tweede klasse mag trainen, is momenteel keeperstrainer bij tweedivisionist De Treffers in Groesbeek. “Ik ben van jong af aan enorm veel met voetbal bezig geweest en wil me verder ontwikkelen als trainer-coach. Breder dus dan alleen het keepersvak. Bij Volharding denk ik die volgende stappen te kunnen maken”, legt hij uit.
Nielen stond jarenlang onder de lat bij SV Venray en JVC Cuijk en was als keeperstrainer onder meer actief bij profclubs als NEC (jeugd), Fortuna Sittard (jeugd en eerste selectie), het Duitse Alemannia Aachen (jeugd en eerste selectie) en FC Utrecht (selectie).
De nieuwe assistent, die met zijn vriendin Gemma en dochters Livia (8) en Flore (3) in Venray woont en als operation manager bij detacheringsbureau Xelvin in diezelfde plaats werkt, heeft zin in zijn nieuwe rol bij Volharding. “Ik ken Ruud vanuit mijn periode bij SV Venray. Ik denk dat we elkaar goed aanvullen en dat ik als beginnend trainer, ik heb nog nooit een team getraind en gecoacht, veel van hem kan leren. Bovendien ken ik Volharding, vooral als tegenstander, als een ambitieuze, gezellige club. Mede daarom kijk ik uit naar deze nieuwe uitdaging.” Met een lach: “De verdere ins en outs van Volharding ken ik niet, maar dat zal vast goedkomen.”
Voorzitter Rob Branje van de technische commissie, die samen met Nielen in Tilburg studeerde en het eerste contact met hem legde over de vacante vacature bij Volharding, is content met de komst van Nielen. “Belangrijk voor ons is zijn ervaring als speler en trainer, zijn persoonlijkheid en zijn ambitie om te groeien in zijn rol als trainer. Verder is Niels een sociaal persoon, die ook graag een lekker biertje lust. Dat past goed bij de groep en de vereniging Volharding.”