VALKENSWAARD – Volharding boekte vanmiddag de eerste competitieoverwinning in 2025. Na twee remises tegen hoogvliegers Deurne en BSV Limburgia werd vanmiddag laagvlieger De Valk aan de zegekar gebonden: 3-4.
De roodwitten maakten het zich weer eens onnodig moeilijk tegen De Valk. Voetballend was de equipe van trainer Ruud Jenneskens duidelijk beter dan de ploeg uit Valkenswaard, maar in de rust keek Volharding door slecht verdedigen toch tegen een 3-2 achterstand aan. Met een dubbelslag in de 58e en 60e minuut zette Volharding de achterstand om in een 3-4 voorsprong. Net als voor de winterstop werd het weer een doelpuntrijk duel tussen beide teams. In Vierlingsbeek werd het op 29 september 2024 3-3. Volharding kwam destijds driemaal op voorsprong, driemaal maakte De Valk weer gelijk. Vandaag dus het omgekeerde scenario, De Valk pakte driemaal de leiding, maar Volharding egaliseerde eveneens driemaal. Wat De Valk in Vierlingsbeek niet lukte -de winnende treffer te maken- lukte Volharding dus wel, binnen twee minuten ging men erop en erover.
In Vierlingsbeek maakte topscorer Vincent Buijssen twee van de drie goals, Marco Daniëls was eveneens trefzeker. Beide doelpuntenmakers waren er vanmiddag vanaf de aftrap niet bij. Vincent Buijssen lag met griep in bed en Marco Daniëls was niet fit genoeg om aan de wedstrijd te beginnen. De goals moesten derhalve komen van andere spelers. Buijssen en Daniëls zijn normaal ook nog de eerste twee aanvoerders. Bram Jacobs nam de honneurs als captain daarom waar.
Er werd in Valkenswaard al snel gescoord, maar niet door Volharding. Al in de 4e minuut duwde Rens Peters in de zestien een tegenstander licht in de rug, genoeg voor een strafschop gegeven door scheidsrechter Wouter Velings uit Sterksel. De pingel werd onberispelijk raak geschoten door de topscorer van De Valk Joran Vermeulen: 1-0. Twee minuten later schoot Sven Jenniskens -die het niet voor het eerst dit seizoen weer eens op zijn heupen had- tegen De Valk-doelman Dennis Verhoeven aan. Weer twee minuten later was het wel gelijk. Een afgemeten voorzet van Joop Daniëls werd door Sven Jenniskens binnen gekopt: 1-1. In de 23e minuut nam De Valk voor de tweede keer de leiding. Ditmaal was Joran Vermeulen de aangever en Gideon Pieschel de afmaker: 2-1. Diezelfde Pieschel raakte tien minuten na zijn goal ook nog een keer de lat. In de 39e minuut maakte Volharding voor de tweede keer gelijk. Een voorzet van Sven Jenniskens werd door Sam Janssen tegen de lat gekopt. De terugspringende bal was een prooi voor Rens van den Boogaard: 2-2. Het was de eerste competitiegoal ooit voor de jongeling, die daar al weken nadrukkelijk naar op zoek was. Wel was Van den Boogaard al tweemaal trefzeker in het bekertoernooi. De 20-jarige spits speelde een prima wedstrijd in de punt van de aanval als vervanger van Vincent Buijssen. Op slag van rust kwam De Valk voor de derde keer op voorsprong. Wederom pover verdedigen werd door opnieuw Joran Vermeulen afgestraft: 3-2.
In de tweede helft kwam Marco Daniëls dan toch in het veld voor Sam Janssen. Daarmee ging de creativiteit -welke in de eerste helft voornamelijk van Sven Jenniskens moest komen- direct een stuk omhoog. In de 50e minuut belandde een mislukte voorzet van Jens Biersteker bijna in het doel van Dennis Verhoeven, maar de goalie kwam met de schrik vrij. Acht minuten later scoorde Biersteker wel. Het schot van de linksback van Volharding leek houdbaar, maar Verhoeven verkeek zich volkomen: 3-3. Net als voor Rens van den Boogaard was het voor Jens Biersteker zijn eerste competitietreffer überhaupt in de hoofdmacht van de Vierlingsbekenaren. Na een precies een uur spelen toonde Marco Daniëls zijn waarde. Een hoekschop van de spelmaker werd door neef Joop Daniëls raak geknikt: 3-4. Dat bleek achteraf de winnende goal. Wel kregen beide ploegen in het laatste half uur nog kansen op meer. Joran Vermeulen verprutste een enorme kans, vrij voor Volharding-keeper Bono Barten schoot de aanvaller huizenhoog over. Bram Jacobs hielp zijn keeper nog een keer, door de bal van de doellijn te koppen. Aan de overzijde had invaller Tim Martens tot tweemaal toe meer moeten doen met zijn mogelijkheden. Ook Rick Maassen was nog een keer dicht bij de 3-5, maar hij schoot met zijn mindere linkerbeen naast nadat hij zich knap had vrij gekapt. Twee minuten voor tijd ging het nog bijna mis voor Volharding. De roodwitten eindigden het duel met vijf verdedigers -Nino Janssen kwam in de 81e minuut in het veld voor matchwinnaar Joop Daniëls en maakte pas zijn eerste competitieminuten- maar toch stond Joran Vermeulen weer eens helemaal vrij. Tot opluchting van alles wat Volharding een warm hart toedraagt kopte Vermeulen rakelings over en pakten de Soetendaalbewoners daarmee drie hele belangrijke punten.
Door de zege op De Valk steeg Volharding naar plek vier op de ranglijst, slechts vier punten achter de beide koplopers sv Laar en BSV Limburgia. Komende zondag speelt Volharding thuis tegen de nummer negen in de stand Sparta’25 uit Beek en Donk. Tegen die ploeg hebben de Bekenaren nog wat goed te maken. In Beek en Donk speelde Volharding op 6 oktober 2024 één van de minste wedstrijden van het seizoen. De roodwitten leden daar destijds een 2-0 nederlaag, één van de slechts vier verliespartijen tot dusverre.
Karakteristieken
scheidsrechter: Wouter Velings (Sterksel)
4e min. 1-0 Joran Vermeulen (pen.)
8e min. 1-1 Sven Jenniskens
23e min. 2-1 Gideon Pieschel
39e min. 2-2 Rens van den Boogaard
45e min. 3-2 Joran Vermeulen
58e min. 3-3 Jens Biersteker
60e min. 3-4 Joop Daniëls
toeschouwers: 100
gele kaarten: Robin Smets en Joran Vermeulen (beiden De Valk); Rens van den Boogaard en Rick Maassen (beiden Volharding)
Opstelling Volharding: Bono Barten; Lars van Treek, Rens Peters, Bram Jacobs, Jens Biersteker; Rick Maassen, Sam Janssen (46. Marco Daniëls), Rens ten Brinke; Joop Daniëls (81. Nino Janssen), Rens van den Boogaard, Sven Jenniskens (73. Tim Martens)